Dziecięca Strefa Warsztatowa
Wczoraj były warsztaty plastyczne i aktywne czytanie. Dziś zachęcamy najmłodszych uczestników Targów do odwiedzenia warsztatów „Ciotka Gama zaprasza do Opery.” Uczestnicy spotkania dowiedzą się czym jest opera i kim jest primadonna. Będą mogli posłuchać muzyki Stanisława Moniuszki, wspólnie pośpiewać i zagrać na instrumentach muzycznych. To będzie 50 minut świetnej muzycznej zabawy dla dzieci w wieku 5-9 lat.
A po muzycznej rozgrzewce mózgu, dzieci zapraszamy na warsztaty z tłumaczami. W programie pokój szwedzki i pokój hebrajski. Młodsi czytelnicy poznają tajniki przekładu literackiego, dowiedzą się, na czym polega praca tłumaczy. Co robimy, jeśli danego słowa nie ma po polsku oraz jak po szwedzku mówi się „cześć”, „czytanie jest super”! Dowiedzą się także między innymi, że dzieci w Izraelu czytają książki od prawej do lewej i że nie ma w nich rozróżnienia na małe i wielkie litery. W dodatku w tekście najczęściej nie zapisuje się samogłosek!

Dla rodziców
Rodzicom proponujemy wstąpić na spotkanie z Joanną Mokosą-Rykalską, autorką bloga „Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte” oraz „Życie seksualne rodziców” spotkanie z Zosią i Dawidem Rzepeckimi, autorami bestsellerowego poradnika udowadniającymi, że bycie w prawdziwie bliskiej relacji to nie plan emerytalny! Na podstawie swojego bogatego doświadczenia opowiedzą, jak stworzyć długoterminowy, szczęśliwy związek.

Trochę o technologiach i tym co nas otacza na co dzień
Nanorobot i gadający komputer wchodzą do baru... Autor Łukasz Lamża opowie o niezwykłym tempie rozwoju technologii. Gdy czyta się na bieżąco o postępach w dziedzinach takich, jak nanotechnologia, genetyka, sztuczna inteligencja albo drukowanie 3D, trudno czasem wierzyć własnym oczom.

Następnie Raper, autor tekstów, wokalista, producent muzyczny, realizator nagrań, wydawca i felietonista Ten Typ Mes czyli Piotr Szmidt skomentuje patologie czasów współczesnych, które opisał w swojej soczystej, trafnej i znakomicie absurdalnej opowieści „Dwa psy przeżyły”..

Po południu przyjdzie czas, by pochylić się nad Generacją X. O kryzysie wieku średniego opowie Grzegorz Kalinowski. Opowie między innymi o tym czy przynależność do określonego pokolenia może stanowić o danej osobie, oraz o stereotypach, blaskach i cieniach przynależności do generacji X.

Dla początkujących pisarzy
Dla chcącego nic trudnego! Zapraszamy na spotkanie „Fakty i mity o Self publishingu, czyli jak samodzielnie wydać własną książkę?” Paweł Kopijer, Mateusz Rogalski i  Franciszek Piątkowski opowiedzą o procesie wydawania książek bez współpracy z dużymi wydawnictwami.