Dzień branżowy
Piątek na naszych Targach jest jednym z dni branżowych. Odwiedzają nas księgarze i bibliotekarze, aby zapoznać się z nowościami i trendami w literaturze. Gościmy także grupy szkolne z pedagogami, których serdecznie zapraszamy na szkolenie dla pracowników oświaty i uczniów „Wiedza prawnicza pilnie poszukiwana – Czy umiesz dotrzeć do „klienta” – ucznia?” (10:30-12:00 Sala Lwów BC).

Zainteresowanych poziomem czytelnictwa w roku pandemii, zapraszamy na 12:30, na prezentację raportu przygotowanego przez Fundację Nowoczesna Polska. Spotkanie będzie także okazją do dyskusji z udziałem przedstawicieli biblioteki Wolne Lektury, którą w 2020 roku odwiedziło prawie 9 mln osób! Raport o poziomie czytelnictwa o 13:30 zaprezentuje także Biblioteka Narodowa.

Literatura obcojęzyczna
Fanom literatury i języków Europy Środkowo-Wschodniej, proponujemy udać się na spotkania organizowane od 14:30 w Sali Lwów przez Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Zaś dla miłośników literatury Skandynawskiej szkoleniowcy z Good Books przygotowali przegląd najważniejszych tytułów. O 17:15 Sparing Tłumaczeniowy z literatury portugalskojęzycznej – emocjonujący pojedynek na słowa, który rozegra się w Saloniku Literackim.

Dziecięca Strefa Warsztatowa
Dzieci zapraszamy dziś do Dziecięcej Strefy Warsztatowej. Od 10:00 do 12:00 będą trwały tam warsztaty aktywnego czytania, w czasie których najmłodsi czytelnicy poznają ciekawostki z życia wybitnych artystów. Później na dzieci czekał będzie Chomik Paragraf. Spotkanie będzie okazją do wcielenia się w rolę adwokata, prokuratora, sędziego i radcy prawnego. Po południu Biblioteka Kraków zaprasza dzieci na zajęcia literacko-plastyczne „Być krukiem czy papugą?”

Konkursy
Dziś poznamy także rozstrzygnięcie Konkursu Gaudeamus wyróżniającego uczelniane oficyny wydawnicze za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych oraz laureatów plebiscytu Fantastyczne Zaskoczenia Roku.

Spotkania autorskie
Nie zabraknie także spotkań autorskich. Między innymi o godzinie 11:00 na Scenie Hali Dunaj „O wszystkim i o niczym” porozmawiają profesor Jerzy Bralczyk i Grzegorz Gauden, zaś o 17:30 odbędzie się spotkanie z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim i Eweliną Wojdyło, autorami książki „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna.” O 20:00 w MOCAKu spotka się z Państwem Marisa de Lempicka, prawnuczka jednej z najsłynniejszych polskich malarek, współautorka Albumu o twórczości Artystki.