Strategia-wejściowa-na-Targi-Ksiazki-Krakow
-
Wprowadzone przez rząd obostrzenia sanitarne określają liczbę metrów kwadratowych, które przypadają na jednego Zwiedzającego obecnego w budynku. W związku z tym został opracowany system wejść, który pozwoli na rozplanowanie przyjścia Uczestników na określone godziny. Dzięki  temu będzie można dostosować liczbę osób znajdujących się jednocześnie w hali do stosownych ograniczeń, które będą obowiązywały w momencie Targów.

W tym celu zostały wydłużone godziny otwarcia Targów, które są podzielone na trzygodzinne tury wstępu. Od czwartku do soboty Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® będą czynne nieprzerwanie od godziny 9:00-19:00, a w ostatnim dniu, 25.10 (niedziela) od 9:00-16:00. W ten sposób do wyboru dla Zwiedzających będą trzy różne tury odwiedzania targów: 9.00-12.00, 12.00-15.00 oraz 15.00-19.00 oraz dwie tury w niedzielę w godzinach 9.00-12.00 oraz 12.00-16.00. Bilet na daną turę będzie upoważniał do jednokrotnego wejścia na teren EXPO Kraków i wyjścia w ramach wybranych godzin.

Bilety będą sprzedawane na każdą z tur, to jest na konkretną godzinę w danym dniu Targów. Ich całościowa pula będzie określona na podstawie oficjalnych wytycznych rządowych i zostanie sprecyzowana bliżej daty Wydarzenia. Przez wzgląd na możliwie największe ograniczenie bezpośredniego kontaktu, sprzedaż biletów będzie się odbywała jedynie online. Kupujący będą musieli zarejestrować swoje dane, a także dane osób, dla których dokonują zakupu. Wynika to między innymi z obowiązku wypełnienia dla każdego Uczestnika – zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka – ankiety epidemiologicznej.

Jeżeli trzy godziny to za mało dla zaspokojenia czytelniczej pasji, istnieje możliwość zakupu biletu na kilka tur. Koszt jednej z nich wynosi 5 zł dla wszystkich Uczestników. W tym roku nie będzie możliwości skorzystania z bezpłatnego wstępu na Targi lub uzyskania zniżki. Dotyczy to nie tylko najmłodszych i seniorów, lecz także innych osób uprawnionych do zwyczajowych ulg, które w normalnych warunkach byłyby akceptowane. Rejestracja, która odbywa się przy jednoczesnym zakupie biletów obejmuje też gości branżowych, blogerów, szkoły oraz grupy.

Nabyte w ten sposób wejściówki stanowią kartę wstępu na teren Targów. O określonej godzinie przybywający będą mogli zeskanować swój bilet na daną turę. Jest on jednorazowy, dlatego w ramach jednej tury Zwiedzający mogą wejść oraz opuścić budynek tylko raz. Po zakończeniu zwiedzania osoby wychodzące muszą raz jeszcze sczytać swój kod z biletu przy wyjściu, dlatego należy go zachować aż do opuszczenia Targów. Dzięki temu liczba osób przebywających w jednym czasie w hali jest kontrolowana nie tylko przy wejściu, lecz także w trakcie samego wydarzenia.

Wprowadzane zmiany w tegorocznym sposobie funkcjonowania Targów to rozwiązania stworzone w oparciu o rządowe regulacje odnośnie do organizacji imprez targowych. Zaprezentowany system bezpieczeństwa oraz formy przeprowadzania spotkań zostały opracowane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, lecz będą dostosowywane do wszelkich zmian.

Sprzedaż biletów ruszy niebawem. Bądźcie czujni i śledźcie naszą stronę oraz profil na Facebooku, żeby nie przegapić nowych aktualności!