- Bardzo serdecznie witam na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Tradycyjnie powitaliśmy wszystkich hejnałem, myślę, że gdyby tego zabrakło, byliby Państwo bardzo zadziwieni… - tymi słowami Pani Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie punktualnie o godzinie 12:00 przywitała gości największej imprezy literackiej w Polsce.

Głos zabrał również prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, który docenił organizację targów oraz wydarzenia towarzyszące:
- Targi Książki są wyjątkową imprezą, nie tylko ze względu na wielkość, ale dlatego, że jest to impreza głęboko przemyślana od początku do końca, gdyż mamy tu do czynienia z całym szeregiem imprez towarzyszących, które dopełniają całą imprezę.

Ambasador Szwecji w Polsce, Stefan Gullgren, podkreślił podczas oficjalnego otwarcia targów, że Szwedzi są narodem, który dużo czyta:
- Średnia to dwadzieścia minut dziennie. Nawyki czytelnicze wyrabia się już od najmłodszych lat, m.in. dzięki prężnie działającym bibliotekom. Literaturę dziecięcą będzie można poznać na Targach Książki, a nasze stoisko jest dostosowane do potrzeb najmłodszych.

Podczas inauguracji wręczono także certyfikaty nadania tytułu Ambasadora Targów Książki w Krakowie, które powędrowały do:
  • pana Senatora Jerzego Fedorowiczowa,
  • pani Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz, dyrektor, redaktor naczelnej 2 Programu Polskiego Radia,
  • oraz Bestselerek, czyli Anny Bartłomiejczyk i Marty Gajewskiej.

Przypominamy najważniejsze informacje organizacyjne.

Godziny otwarcia:
czwartek, 25 października, godz.10:00-17:00 
piątek i sobota 26-27 października, godz. 10:00-19:00 
niedziela, 28.10 października , godz. 10:00-17:00


Aby szybko i sprawnie zaplanować wizytę na Targach i spotkania z autorami proponujemy skorzystać z APLIKACJI TARGOWEJ.

PLAN HALI I LISTA WYSTAWCÓW>> 
LISTA AUTORÓW>> 
PROGRAM TOWARZYSZĄCY>>

Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu i wydarzenia na Facebooku.