Gratulacje dla Olgi Tokarczuk czyli akcja #taksięcieszę

Olga Tokarczuk wielokrotnie spotykała się z czytelnikami podczas Targów Książki w Krakowie. W tym roku spotkanie z Noblistką wydawca zorganizuje poza terenem EXPO Kraków (niedziela, godz. 10.00, ul. Długa 1, Dom pod Globusem), natomiast samo wydarzenie zostało włączone do programu Targów (od lat praktykujemy formułę literackiego świętowania w całym Krakowie).

Ze względu na gigantyczne zainteresowanie czytelników (a z pewnością nie każdy będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu przy ul. Długiej 1), chcieliśmy zaproponować nietypową akcję. Stworzymy wspólnie księgę oraz video z gratulacjami dla Noblistki. We czwartek, piątek i sobotę będzie możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej (przy wejściu do Hali Wisła, obok punktu informacji), która w niedzielę, podczas spotkania w siedzibie Wydawnictwa Literackiego, zostanie wręczona Oldze Tokarczuk. Z kolei w sobotę przez cały dzień (również przy wejściu do Hali Wisła) będziemy nagrywali video, które ma zobrazować, jak bardzo cieszymy się z Nagrody Nobla. Będziemy zachęcać gości Targów, aby na tle specjalnie przygotowanej ścianki pokazali, z jaką radością przyjęli werdykt Akademii Szwedzkiej – dla każdego uczestnika akcji przygotowaliśmy specjalne naklejki „Nobel dla Olgi Tokarczuk #taksięcieszę".


Akcja Książka za Książkę

Każdy kto odda książkę na stoisku akcji (K10, Hala Dunajec), otrzyma kupon rabatowy na zakup nowych tytułów, honorowany na stoiskach wydawnictw, które przyłączą się do „Książki za książkę”.
1 kupon rabatowy to 1 nowa książka taniej. Dodatkowo, za każde 5 oddanych książek Publio.pl podaruje uczestnikowi akcji drugi kupon – z kodem umożliwiającym ściągnięcie za darmo e-booka ze specjalnie przygotowanej puli tytułów.
Lista wydawnictw i rabatów TUTAJ.

Kapsuła czasu

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu”, która ma charakter konkursu literacko-plastycznego, a udział w niej może wziąć każdy, bez względu na wiek. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® zbierane będą prace literackie i plastyczne przedstawiające wizję świata z przyszłości, które potem na najbliższych 100 lat zostaną zamknięte w mobilnej Kapsule Czasu powstającej w mieście. Temat konkursu jest bodźcem do uwolnienia kreatywności i brzmi: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”.


Góry, fantastyka i teatr na scenie w Hali Dunajec

W tym roku w hali Dunajec powstanie dodatkowa scena. W piątek spotkają się tam miłośnicy gór (info TUTAJ) , w sobotę fani fantastyki (info TUTAJ), a w niedzielę miłośnicy teatru (info TUTAJ).


Traktuję książki z czułością

Zapraszamy do punktu CoLibri (Traktuję książki z czułością), gdzie będziecie mogli bezpłatnie skorzystać z usługi idealnie dopasowanego okładania książek. Surowiec, z którego są wykonane okładki pozyskiwany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.


Kryptonim Frankenstein dla bibliotek

Przemysław Semczuk przekaże dwieście egzemplarzy „Kryptonimu Frankenstein” dla bibliotek! Akcja będzie trwała od 24 do 26 października (czwartek, piątek i sobota) w godz. 12-14 na stoisku Księgarni Świat Książki (C53). Egzemplarz książki z autografem dla Czytelników może trafić do Twojej biblioteki.


Mobilny escape room

Będziecie mogli wcielić się w detektywa i podążyć tropami mordercy rozwiązując dwie sprawy kryminalne sprzed lat. Gra została przygotowana przez autorkę powieści kryminalnych Joanna Opiat-Bojarska i youtubera Marcina Myszkę – parę prowadzących w nowym polskim serialu dokumentalnym kanału CBS Reality Polska „DNA polskich zbrodni”. Info TUTAJ.


Ilustratorze! Daj się dostrzec!

Ścianka dla ilustratorów, na której będzie można zamieścić próbkę swoich prac i dane kontaktowe. Dodatkowo będziecie mogli popisać się swoimi umiejętnościami w Salonie Komiksu. Tam, na wydzielonej przestrzeni, będzie okazja, by stworzyć ilustrację pod okiem członków Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe.


Salon Komiksu

Jedną z tegorocznych nowości będzie scena w powiększonym Salonie Komiksu. Jak zapewniają organizatorzy - Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe - w programie nie zabraknie atrakcji w postaci gier i zabaw dla małych i dużych fanów komiksu, quizu z nagrodami i oczywiście warsztatów komiksowych.

Jesteście gotowi?