We czwartek czekają Was spotkania autorskie między innymi z: Wiolettą Piasecką, Olgą Zygarowską, Mariuszem Wollny, Małgorzatą Lebdą.

Natomiast dla najmłodszych warsztaty plastyczne z Połykaczem Liter, a także warsztaty plastyczne wokół książki "Poczet Królowych Polskich" z autorką Anną Kaszubą-Dębską.

Odbędzie się także debata samorządowa pod tytułem ,,Rola samorządów w upowszechnianiu czytelnictwa w Polsce’’, której organizatorem jest Prezydent Miasta Krakowa, Polska Izba Książki oraz Targi w Krakowie.

Jeśli interesują Was zagadnienia związane z interentem, to zapraszamy na spotkania: ,,Ochrona danych osobowych – obowiązki wynikające z prowadzenia sprzedaży i marketingu w Internecie’’ oraz ,,Zdjęcia w internecie - kiedy i jak z nich korzystać oraz jakie są moje prawa do ochrony wizerunku’’.

A może by tak skok w przyszłość? Spotkanie ,,Sztuczna inteligencja w świecie książki’’ odbędzie się w Sali seminaryjnej Lwów.

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu”, która ma charakter konkursu literacko-plastycznego, a udział w niej może wziąć każdy, bez względu na wiek. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® zbierane będą prace literackie i plastyczne przedstawiające wizję świata z przyszłości, które potem na najbliższych 100 lat zostaną zamknięte w mobilnej Kapsule Czasu powstającej w mieście. Temat konkursu jest bodźcem do uwolnienia kreatywności i brzmi: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”.

Dla fanów kryminałów czeka mobilny escape room, gdzie każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy detektyw i rozwiązać sprawę morderstwa sprzed wielu lat.


Jedną z tegorocznych nowości będzie scena w powiększonym Salonie Komiksu. Jak zapewniają organizatorzy - Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe - w programie nie zabraknie atrakcji w postaci gier i zabaw dla małych i dużych fanów komiksu, quizu z nagrodami i oczywiście warsztatów komiksowych.

Każdy znajdzie coś dla siebie – przyjdź i przekonaj się sam, co jeszcze mamy w programie!

Pełen program na czwartek znajdziecie TUTAJ.
Plan stoisk i lista wystawców TUTAJ.
Lista autorów TUTAJ.
Ciekawe akcje TUTAJ.