Telewizja TargowaSpecjalnie dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć stacjonarnie w tegorocznej edycji Targów Książki w Krakowie stworzyliśmy przestrzeń, która połączy wydarzenia stacjonarne ze światem wirtualnym.


W sobotę i niedzielę targową, tj. 16 i 17 października uruchamiamy specjalnie dla Was Telewizję Targową, którą prowadzą Wasi ulubieni dziennikarze literaccy. Na bieżąco, z samego serca Targów będą komentować najciekawsze wydarzenia targowe, rozmawiać z autorami i wystawami o książkach, aktualnych trendach oraz o sytuacji na rynku książki. Odsłonią również przed Wami kulisy tegorocznych Targów.Jeśli nie możecie być z nami fizycznie bądźmy razem wirtualnie w godz. od 10.00 do 18.00.

ProwadzącyMałgorzata Bugaj


 Z wykształcenia nauczycielka i dziennikarka Wiele lat pracowała przy tablicy, a później jako nauczyciel konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Przygodę z radiem zaczęła w 2014 roku w tamtejszym Akademickim Radiu Index. Prowadziła poranki, ale nie tylko. W 2017 roku znalazła się w gronie nominowanych do Lubuskich Wawrzynów w kategorii Lubuski Wawrzyn Dziennikarski za m.in. takie programy jak  „Hura Matura” czy „Zielona Góra czyta z Indexem”. W 2018 roku dołączyła do RMF Classic i od tamtej pory jest gospodynią magazynu literackiego Spis treści.Agata PassentMama dwóch synów, opiekunka psa Korka, emerytowana tenisistka. Felietonistka, dziennikarka, autorka książek, blogerka. Prowadzi audycję “Biblioteka radiowa” na antenie Chillizet oraz “Xiegarnia i film” w TVN24, bloguje na www.polityka.pl     Adam SzajaMówiąc szczerze i uczciwie – jestem uzależniony od literatury, na którą byłem skazany od początku, a nawet trochę przed. Mama pracowała jako bibliotekarka, nawet będąc w ciąży, więc mogę się podpisać pod stwierdzeniem, że czytanie wyssałem z mlekiem matki. Prowadzę blog smakksiazki.pl, współorganizowałem pierwsze w Polsce pandemiczne Viralowe Targi Książki, przez serwis granice.pl zostałem wybrany do TOP 10 influencerów książkowych w kategorii profesjonaliści za 2020 rok. Prowadziłem spotkania z m.in. Jo Nesbo, Romą Ligocką, Jeffreyem Archerem, Mają Lunde, Szczepanem Twardochem, Sigríður Hagalín Björnsdóttir, Zygmuntem Miłoszewskim.Łukasz Wojtusik Dziennikarz od lat związany z radiem. Autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika.  Laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Współautor książek: "Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko"; "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani","Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet".