TV TARGOWA

TELEWIZJA TARGOWA i WIRTUALNA PLATFORMA TARGÓW

Podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® będą działać Telewizja Targowa i Wirtualna Platforma Targów, które w 2022 roku zebrały ponad 50-tysięczną widownię. Po raz kolejny będziemy nadawać z samego serca Targów. Znani i lubiani dziennikarze literaccy – Małgorzata Bugaj, Justyna Dżbik-Kluge, Adam Szaja i Łukasz Wojtusik – poruszą ze swoimi rozmówcami najważniejsze tematy związane z rynkiem wydawniczym, porozmawiają o kondycji polskich wydawnictw, o trendach, raportach, sytuacji bibliotek czy księgarni, zaprezentują bestsellery i nowości książkowe.

bugaj.jpg

Małgorzata Bugaj

Z wykształcenia nauczycielka i dziennikarka Wiele lat pracowała przy tablicy, a później jako nauczyciel konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Przygodę z radiem zaczęła w 2014 roku w tamtejszym Akademickim Radiu Index. Prowadziła poranki, ale nie tylko. W 2017 roku znalazła się w gronie nominowanych do Lubuskich Wawrzynów w kategorii Lubuski Wawrzyn Dziennikarski za m.in. takie programy jak  „Hura Matura” czy „Zielona Góra czyta z Indexem”. W 2018 roku dołączyła do RMF Classic i od tamtej pory jest gospodynią magazynu literackiego Spis treści.

wojtusik.jpg

Łukasz Wojtusik

Dziennikarz od lat związany z radiem. Autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika.  Laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Współautor książek: "Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko"; "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani","Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet".

Kluge.jpg

Justyna Dżbik - Kluge

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W mediach od 2002 roku. Zaczynała w Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła młodzieżowy program "Rower Błażeja". Kilka lat później była gospodynią codziennego magazynu kulturalnego TVP Warszawa "Qadrans Qltury". Przez 9 lat pracowała w Polskim Radiu – najpierw w radiowej Czwórce, później w Jedynce. Po odejściu z Polskiego Radia, przez pięć lat pracowała w Radiu ZET. Obecnie związana jest z Radiem 357, gdzie prowadzi cotygodniową audycję o literaturze "Książki. Lubię to!". Regularnie prowadzi spotkania autorskie z pisarzami i pisarkami – współtworzy cykl Premiery Online EMPIK-u. Jest moderatorką konferencji, debat, paneli dyskusyjnych. Jest producentką i jedną z prowadzących projekt  Korzenie pamięci" Muzeum Powstania Warszawskiego. Pisze książki. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B ukazał się jej reportaż „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek”.

1szaja.jpg

Adam Szaja

Mówiąc szczerze i uczciwie – jestem uzależniony od literatury, na którą byłem skazany od początku, a nawet trochę przed. Mama pracowała jako bibliotekarka, nawet będąc w ciąży, więc mogę się podpisać pod stwierdzeniem, że czytanie wyssałem z mlekiem matki. Prowadzę blog smakksiazki.pl, współorganizowałem pierwsze w Polsce pandemiczne Viralowe Targi Książki, przez serwis granice.pl zostałem wybrany do TOP 10 influencerów książkowych w kategorii profesjonaliści za 2020 rok. Prowadziłem spotkania z m.in. Jo Nesbo, Romą Ligocką, Jeffreyem Archerem, Mają Lunde, Szczepanem Twardochem, Sigríður Hagalín Björnsdóttir.

Rozmowy w ramach TV TARGOWEJ