FAQ

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania Zwiedzających

 • 26.MTKwK® odbywają się w budynku EXPO przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Wydarzeniom targowym będą towarzyszyć wydarzenia online, takie jak spotkania z autorami, panele dyskusyjne, prelekcje, transmitowane na Wirtualnej Platformie Targów www.targi.krakow.pl, dostępnej w dniach 26-29 października. W targowy weekend (28-29 października) widzów online zapraszamy do Telewizji Targowej, prowadzonej przez znanych i lubianych dziennikarzy literackich.

 • Targi odbywają się w dniach 26-29.10.2023 r. w godzinach:

  26.10.2023 (czwartek) w godz. 10:00–17:00
  27.10.2023 (piątek) w godz. 10:00–19:00
  28.10.2023 (sobota) w godz. 10:00–19:00
  29.10.2023 (niedziela) w godz. 10:00–17:00

 • Na terenie EXPO Kraków znajduje się parking płatny - 30 zł/dzień/1 wjazd (liczba miejsc parkingowych jest ograniczona). Parking można opłacić w parkomatach (gotówka) lub kasach biletowych (karta i gotówka).

  Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej

  Niebawem zostanie uruchomiona linia autobusowa z przystankiem przy EXPO Kraków. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

  Tramwaj: 1, 14, 22 przystanek - ul. Rondo 308. Dywizjonu (ok. 800 m od EXPO)
  Linie autobusowe: 174, 178, 578 - przystanek - M1 Nowohucka (ok. 600 m od EXPO)
  Linie autobusowe: 103, 113, 413 - przystanek - Sołtysowska (ok. 600 m od EXPO, na żądanie)

  Dojazd z dworca głównego PKP: tramwaj nr 14 przystanek: Rondo 308. Dywizjonu (ok. 800 m od EXPO).

 • Szczegółowy plan i program 26. Międzynarodowych Targów Książki będzie dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce Program i Wystawcy już niebawem!

 • Zakup biletów będzie możliwy online na specjalnie przygotowanej platformie, którą udostępnimy we wrześniu. Bilet elektroniczny zostanie wysłany na podany adres e-mail (można go wydrukować lub posiadać w telefonie). Bilet należy okazać przy wejściu.

  Bilety wstępu będzie można kupić również w kasach, w czasie trwania Targów w dniach 26-29 października 2023 r.

 • Bezpłatny wstęp przysługuje: seniorom/grupom seniorów (powyżej 65 lat), posiadaczom Ogólnopolskiej Karty Seniora, dzieciom do 7 lat, osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom, grupom dzieci z ośrodków opieki nad dziećmi.

 • Ulga przysługuje uczniom i studentom za okazaniem legitymacji (bilety do nabycia online i w kasach) oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny i Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ (bilety do nabycia wyłącznie w kasach Targów).

 • Tak. Choć bilet upoważnia do jednorazowego wejścia na teren Targów w danym dniu targowym i czas przebywania na Targach nie jest ograniczony, w trakcie targów będzie można opuścić teren targowy i wrócić tego samego dnia. Wychodząc należy poprosić pracownika ochrony o przybicie na dłoni pieczątki, po okazaniu której będzie można wejść ponownie.

 • Tak. Ustawiając się w kolejce do wejścia na Targi, należy upewnić się, czy stoimy we właściwej kolejce, ponieważ obowiązują osobne wejścia dla biletów online i do kas biletowych.

  Podczas 26.MTKwK® będą działały odrębne wejścia:

  • wejście dla wystawców oraz osób posiadających identyfikatory targowe (wejście oznaczone: Wystawcy/Autorzy/VIP) Z tego wejścia mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami;
  • wejście dla kupujących bilety w kasach (wejście oznaczone: Kasy);
  • wejście dla posiadaczy biletów online i voucherów (wejście oznaczone: bilety online/zarejestrowani goście/media);
  • wejście dla grup zorganizowanych (czwartek/piątek) i seniorów (sobota/niedziela). Wejście to usytuowane jest w prawym narożniku budynku EXPO.
 • Przed wejściem do budynku ma miejsce kontrola wnoszonych przedmiotów. Zabronione jest wnoszenie ostrych przedmiotów, broni, replik broni, płynów w dużej ilości w szklanych butelkach (powyżej 1L), szklanych naczyń oraz dużych, szpiczastych parasoli. W przypadku zlokalizowania u Zwiedzającego zabronionego przedmiotu jest on wyrzucany do kosza przez ochronę. Nie jest to depozyt.

 • Tak, na Targi można wnosić swoje książki.

 • Jeśli pies jest przewodnikiem, oczywiście tak. Nie ma też zakazu wprowadzania psów, pod warunkiem że pies jest w kagańcu i na smyczy. Mając jednak na uwadze dobro zwierzęcia - odradzamy. Niedopuszczalne jest natomiast pozostawianie psa przed budynkiem EXPO bez opieki przywiązanego do barierek

 • W razie deszczu proponujemy zabezpieczyć się przed nim w inny sposób, np. za pomocą kurtek przeciwdeszczowych lub peleryn. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest wnoszenie na teren Targów dużych parasoli z ostrym szpicem (także pozostawianie ich w szatni). Jedynym dopuszczalnym rodzajem parasola jest mały, składany parasol, który można zawiesić. Pamiętaj jednak, że zostanie on zawieszony razem z Twoją odzieżą wierzchnią (na jednym wieszaku) nawet, jeśli będzie on mokry od deszczu.

 • Tak, na teren festiwalu można wnosić własne jedzenie i napoje. Należy jednak pamiętać, że opakowania te nie mogą być szklane, a pojemności butelek nie mogą przekraczać 1 litra. Równocześnie informujemy, że na terenie Targów znajdować się będą punkty gastronomiczne, z których będzie można skorzystać.

 • Tak. Na terenie EXPO działa restauracja „Galicja” na piętrze lobby, która serwuje ciepłe posiłki oraz działają kawiarnie.

 • Tak. Wi-fi: dostępne w lobby, nazwa sieci: TWK_LOBBY, hasło: TargiKrakow.

 • Tak, na terenie EXPO, przy wejściu do Hali Dunaj znajduje się pokój dla matek karmiących, gdzie można również przewinąć dziecko.

 • Tak. W trakcie trwania Targów nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników, wystawców i pozostałych zaangażowanych czuwać będą ratownicy medyczni. W razie potrzeby, zgłoś się do w pełni wyposażonego punktu medycznego, którego lokalizację znajdziesz na Planie targów (zakładka Udział i Planowanie/Materiały do Pobrania).

 • Oczywiście, cały obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hale, sale, kawiarnia, szatnia, łazienki i bankomat znajdują się na poziomie 0. Do restauracji znajdującej się na poziomie +1 można wjechać windami, które znajdują się w lobby przy głównym wejściu. Wszystkie drzwi w obiekcie są odpowiednio szerokie i nie posiadają progów.

 • Na większości stoisk zapłacisz kartą i gotówką. Ze względu na dużą liczbę uczestników Targów preferujemy jednak płatności bezgotówkowe. W budynku znajduje się bankomat, jednak przypominamy, że zawiera on ograniczoną ilość gotówki. :)

 • Oczywiście, zachęcamy do tej ekologicznej formy transportu! Przed budynkiem EXPO Kraków znajdują się stojaki na rowery, do których możecie przypiąć swoje pojazdy dwukołowe. Pozostawienie ich jest bezpłatne, jednak pamiętajcie o zabraniu swojego zabezpieczenia (zapięcia, linki itp.). Wprowadzenie roweru/hulajnogi na teren Targów jest zabronione!