Zmiany organizacyjne

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® w tym roku wprowadzają wiele nowych rozwiązań, które mają na celu poprawić komfort wszystkich uczestników tego literackiego wydarzenia.

  • Najważniejszą ze zmian jest znaczne powiększenie przestrzeni targowej. Specjalnie na Targi Książki zostanie wybudowana dodatkowa Hala Namiotowa Karpaty o powierzchni 3000 m2 zwana Strefą Autora, w której autorzy będą podpisywać książki. Plan targów można pobrać ze strony internetowej Targów.
  • Dodatkowo zostanie przygotowana zewnętrzna strefa gastronomiczna ze street foodem, gdzie będzie można zjeść i odpocząć. Na targi warto zabrać własny bidon (nie szklany), który będzie można napełnić wodą z poidełek zlokalizowanych w przestrzeni targowej.
  • W tym roku w czwartek i w piątek cena biletów będzie niższa. To propozycja dla osób, którym zależy przede wszystkim na zakupie książek.
  • Bezpłatne wejścia dla seniorów 65+, dla osób posiadających Ogólnopolską Kartę Seniora, dla dzieci do lat 7, dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów oraz zniżki dla uczniów i studentów, dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, bilety rodzinne i karnety 4-dniowe to rozwiązania, które sprawdziły się w latach ubiegłych i zostaną również utrzymane w 2023 roku.
  • W tym roku zostaną wprowadzone limity wejść na Targi. W połowie września zostanie uruchomiona sprzedaż biletów online.
  • Zmiany organizacyjne obejmą również strefę wejścia i wyjścia. Dla posiadaczy biletów online oraz biletów zakupionych w kasach zostaną wyznaczone odrębne tory kolejkowe. Przy wejściu na teren obiektu dla bezpieczeństwa będzie miała miejsce kontrola osób i wnoszonych przedmiotów. Dodatkowo dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów w sobotę i niedzielę zostanie uruchomione osobne wejście.
  • Możliwość wyjścia i powrotu na Targi to kolejna ważna zmiana organizacyjna tegorocznego wydarzenia. Przy wyjściu wystarczy zgłosić pracownikowi ochrony chęć powrotu, by otrzymać pieczątkę uprawniającą do ponownego wejścia na Targi tego samego dnia.
  • Kolejnym udogodnieniem dla odwiedzających będzie zlokalizowany na terenie Targów Punkt Wysyłki Książek. Odwiedzający już nie będą musieli zastanawiać się nad transportem zakupionych książek. Wystarczy skorzystać z usługi i książki zostaną dostarczone pod wskazany adres.
  • Warto zaznaczyć, że obiekt EXPO Kraków jest największym w Małopolsce obiektem wystawienniczym o powierzchni płaskiej – klimatyzowanym, posiadającym nowoczesny system wentylacji i wymiany powietrza – przystosowanym do organizowania wydarzeń targowych. W tym roku zostaną wprowadzone kolejne zmiany mające na celu poprawę komfortu odwiedzających, poprzez zmniejszenie emisji ciepła za pomocą wymiany oświetlenia stoisk na ledowe.