25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

otwarcie-targi-ksiazki-krakow-2022_(9).jpg

Edycja na miarę jubileuszu!

„Młodości! ty nad poziomy Wylatuj” najpopularniejszy fragment „Ody do młodości” najlepiej oddaje atmosferę 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®, które przypadły na rok romantyzmu. Choć to Juliusz Słowacki spoglądał na nas z materiałów promocyjnych targów, to jednak w pojedynku tytanów, trwającym w mediach społecznościowych #teamslowacki, #teammickiewicz - zwyciężył Adam Mickiewicz, którego słowa są dziś wyjątkowo aktualne. Jubileuszowa edycja należała bowiem do młodych czytelników, którzy stanowczo zadali kłam opinii o niskim poziomie czytelnictwa w Polsce. 

 

PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE

 

W największym literackim wydarzeniu w kraju udział wzięło 470 wystawców, ponad 45 000 odwiedzających i prawie 1000 autorów, a wśród nich m.in. Joanna Balicka, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Jacek Dehnel, Petra Dvořákova, Anna Gacek, Ałbena Grabowska, Katarzyna Grochola, K. N. Haner, Mirosław Hermaszewski, Aneta Jadowska, Joanna Jax, Martyna Keller, Michał Kępa, Marek Krajewski, Grzegorz Lato, Roma Ligocka, Jacek Małecki, Marcin Meller, Krystyna Mirek, Aleksandra Negrońska, Marek Niedźwiedzki, Rafał Olbiński, Maria Peszek, Katarzyna Puzyńska, Cora Reilly, Szczepan Twardoch, Krzysztof Wielicki, Magdalena Witkiewicz, Marek Zychla.

 

PRZECZYTAJ RAPORT PO TARGACH

 

Przez cztery dni goście mogli zapoznać się z nowościami  wydawniczymi, spotkać ulubionych autorów, wziąć udział w licznych debatach, dyskusjach i prelekcjach. I choć odwiedzających było mniej niż w roku 2019, to jedno jest pewne – chcemy się spotykać, chcemy rozmawiać i nieustannie dzielić się pasją - pasją do literatury!