TV Targowa

JW231028_384.jpg

Nadajemy na żywo z samego serca targów!

Podobnie jak w roku minionym działać będą Telewizja Targowa i Wirtualna Platforma Targów, które w 2023 roku zebrały ponad 20-tysięczną widownię. Podczas 27. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® po raz kolejny będziemy nadawać z samego serca Targów.

JW231029targi_181.jpg

 

 

 

Poruszane tematy

W TV Targowej poruszane są tematy dotyczące nowości na rynku wydawniczym, aktualnych trendów, wydarzeń i jubileuszy literackich. Rozmawia się m.in. o literaturze kobiecej, dziecięcej, podróżniczej, powieściach Young Adult, fantastyce, kryminałach, thrillerach oraz reportażach, a także literackich przyjaźniach, nowych początkach, sztuce i popkulturze, receptach na bestsellerowe historie miłosne czy ważnych społecznie zagadnieniach takich jak zmiany pokoleniowe, problemy psychiczne nastolatków i wychowanie dzieci bez presji.

JW231029targi_251.jpg

 

 

Gośćmi Telewizji Targowej byli m.in.:

Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Czyńska, Jakub Ćwiek, Barbara Gawryluk, Małgorzata Gołota, Mikołaj Grynberg, Grzegorz Kalinowski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Mikołaj Łoziński, Magdalena Majcher, Małgorzata Majewska, Robert Małecki, Mikołaj Marcela, Katarzyna Berenika Miszczuk, Valérie Perrin, Agata Polte, Julia Popiel, Nela Mała Reporterka, Małgorzata Oliwia Sobczak i Ewa Przydryga, Michał Rusinek, Nela Mała Reporterka, Zbigniew Rokita, Beata Sabała-Zielińska, Vincent V. Severski, Magda Stachula, Małgorzata Starosta, Janusz L. Wiśniewski, Magdalena Witkiewicz, Magdalena Wolińska-Riedi, Wojciech Tochman, Krzysztof Zajas, Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Rozmowy poprowadzą znani dziennikarze książkowi

Małgorzata Bugaj, Justyna Dżbik-Kluge, Adam Szaja i Łukasz Wojtusik – poruszą ze swoimi rozmówcami najważniejsze tematy związane z rynkiem wydawniczym, porozmawiają o kondycji polskich wydawnictw, o trendach, raportach, sytuacji bibliotek czy księgarni, zaprezentują bestsellery i nowości książkowe.
 • Małgorzata Bugaj.jpg

  Małgorzata Bugaj

  Dziennikarka i nauczycielka. Przygodę z radiem zaczęła w 2014 r. w Akademickim Radiu Index. W 2018 r. dołączyła do RMF Classic, gdzie przez pięć lat prowadziła autorski magazyn literacki „Spis treści”. Rozmawiała z wieloma pisarkami i pisarzami. Od ubiegłego roku prowadzi autorski podcast pt. „Lepiej nie mówić”. W obszarze jej zainteresowań poza literaturą, są takie dziedziny jak: psychologia, filozofia, socjologia, medycyna etc. Wokół tych obszarów toczą się podcastowe rozmowy.

 • DSC_3986.jpg

  Justyna Dżbik-Kluge

  Dziennikarka, dyrektorka radiowej Czwórki i Polskiego Radia Dzieciom. Przez lata tworzyła audycje i programy dla mediów publicznych i komercyjnych. Pracowała w Telewizji Polskiej, w Radiu ZET, Radiu Kolor i Radiu 357. Jest autorką podcastów i książek.

 • 20180731_195912_IMG_8940.jpg

  Adam Szaja

  Przez 10 lat pracował jako researcher i reporter telewizyjny. Od 2015 roku jego zawodowym miejscem jest smakksiazki.pl. W maju 2020 roku wspólnie z Jakubem Ćwiekiem zorganizował pierwsze w Polsce wirtualne targi książki w czasie pandemii - Viralowe Targi Książki. Rok później został nagrodzony przez PIK za promocję czytelnictwa w Internecie, docenił go także portal granice.pl, który umieścił smakksiazki.pl w TOP 10 influencerów książkowych. Ambasador Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®.

 • WOJTUSIK.jpg

  Łukasz Wojtusik

  Ambasador Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Dziennikarz od lat związany z radiem. Autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika, za który otrzymał nagrodę w konkursie im. redaktora Janusza Majki Podcast Roku /2022/ w kategorii „Lifestyle, Kultura, Hobby". Laureat PIK-owego Laura 2023. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski /2013/ dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Współautor trzech książek.