9. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”

18.04.2024

W ramach 27. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® (24-27 października 2024 roku) ponownie ogłoszony został 9. MIĘDZYNARODOWY KONKURS „NAJLEPSZE WYDAWNICTWA O GÓRACH”, którego organizatorami są Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie.

Do Konkursu mogą być zgłaszane wydawnictwa wydane w dowolnym języku o terenach górskich ze wszystkich kontynentów oraz o tematyce związanej z górami (geologia, przyroda i jej ochrona, historia, zabytki, etnografia i innej), które ukazały się z wydrukowaną datą wydania od 2020 roku (włącznie). W przypadku wydawnictw wielotomowych (encyklopedie i inne) dopuszcza się do Konkursu tytuły w całości, których pierwsze tomy mogły zostać wydane przed 2020 rokiem, natomiast ostatnie tomy od 2020 roku.

Do tegorocznego Konkursu można zgłosić wydane w dowolnym języku albumy, przewodniki, wydawnictwa popularnonaukowe, monografie, czasopisma, prozę literacką i poezję o tematyce górskiej, mapy, atlasy oraz encyklopedie, słowniki nazewnictwa miejscowości, obiektów, przyrodnicze lub inne o tematyce górskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie – zgłoszenia do 20 września 2024 roku (włącznie).

Szczegółowe informacje, regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszenia dostępne są poniżej:

WIĘCEJ INFORMACJI

 

_ILE3142.jpg [1.87 MB]