FAQ

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania Zwiedzających

 • 27. MTKwK® odbywają się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Wydarzeniom targowym będą towarzyszyć wydarzenia online, takie jak spotkania z autorami, panele dyskusyjne, prelekcje, transmitowane na Wirtualnej Platformie Targów, dostępnej w dniach 24-27 października. W targowy weekend (26-27 października) widzów online zapraszamy do Telewizji Targowej, prowadzonej przez znanych i lubianych dziennikarzy literackich.

 • Targi odbywają się w dniach 24-27.10.2024 r. w godzinach:

  24.10.2024 (czwartek) w godz. 10:00–17:00
  25.10.2024 (piątek) w godz. 10:00–19:00
  26.10.2024 (sobota) w godz. 10:00–19:00
  27.10.2024 (niedziela) w godz. 10:00–17:00

 • Na terenie EXPO Kraków znajduje się parking płatny (liczba miejsc parkingowych jest ograniczona). Parking można opłacić w parkomatach (gotówką) lub kasach biletowych (kartą i gotówką).

  Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej:

  Tramwaj: 1, 14, 22 przystanek - ul. Rondo 308. Dywizjonu (ok. 800 m od EXPO)
  Linie autobusowe: 174, 178, 578 - przystanek - M1 Nowohucka (ok. 600 m od EXPO)
  Linie autobusowe: 103, 113, 413 - przystanek - Sołtysowska (ok. 600 m od EXPO, na żądanie)

  Dojazd z dworca głównego PKP: tramwaj nr 14 przystanek: Rondo 308. Dywizjonu (ok. 800 m od EXPO).

  Do EXPO Kraków można również przyjechać rowerem - zapewniamy parking dla rowerów lub hulajnogą.

 • Bilety będzie można kupić online. Bilet elektroniczny zostanie wysłany na podany adres e-mail (można go wydrukować lub posiadać w telefonie). Bilet należy okazać przy wejściu.

  Bilety wstępu będzie można kupić również w kasach, w czasie trwania Targów w dniach 24-27 października 2024 r.

 • Tak. Choć bilet upoważnia do jednorazowego wejścia na teren targów w danym dniu targowym i czas przebywania na targach nie jest ograniczony, w trakcie targów będzie można opuścić teren targowy i wrócić tego samego dnia. Wychodząc należy poprosić pracownika ochrony o przybicie na dłoni pieczątki, po okazaniu której będzie można wejść ponownie.

 • Tak, ustawiając się w kolejce do wejścia na targi, należy upewnić się, czy stoimy we właściwej kolejce, ponieważ obowiązują osobne wejścia dla biletów online i do kas biletowych.

   

 • Przed wejściem do budynku ma miejsce kontrola wnoszonych przedmiotów. Zabronione jest wnoszenie ostrych przedmiotów, broni, replik broni, płynów w dużej ilości w szklanych butelkach (powyżej 1L), szklanych naczyń oraz dużych, szpiczastych parasoli. W przypadku zlokalizowania u zwiedzającego zabronionego przedmiotu jest on wyrzucany do kosza przez ochronę. Nie jest to depozyt.

 • Tak, na targi można wnosić swoje książki.

 • Jeśli pies jest przewodnikiem, oczywiście tak. Nie ma też zakazu wprowadzania psów, pod warunkiem że pies jest w kagańcu i na smyczy. Mając jednak na uwadze dobro zwierzęcia - odradzamy. Niedopuszczalne jest natomiast pozostawianie psa przed obiektem EXPO Kraków bez opieki przywiązanego do barierek.

 • Tak, można wnieść parasol - sugerujemy mały, składany parasol, który można zawiesić w szatni. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest wnoszenie na teren Targów dużych parasoli z ostrym szpicem (także pozostawianie ich w szatni).

 • Tak, na teren festiwalu można wnosić własne jedzenie i napoje. Należy jednak pamiętać, że opakowania te nie mogą być szklane, a pojemności butelek nie mogą przekraczać 1 litra. Równocześnie informujemy, że na terenie targów znajdują się punkty gastronomiczne oraz poidełka z wodą pitną, z których będzie można skorzystać podczas wydarzenia.

 • Tak. Na terenie EXPO Kraków działa restauracja „Galicja” na piętrze lobby, która serwuje ciepłe posiłki oraz działają kawiarnie. Na targach będzie również funkcjonowała zewnętrzna Strefa Foodtrucków.

 • Tak, w trakcie trwania targów można skorzystać z darmowego Wi-Fi. Znajdź na liście sieć o nazwie EXPO i podaj numer telefonu, na który otrzymasz hasło do logowania.

 • Tak, na terenie EXPO Kraków, przy wejściu do Hali Dunaj znajduje się pokój dla matek karmiących, gdzie można również przewinąć dziecko.

 • Tak. W trakcie trwania targów nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników i wystawców czuwać będą ratownicy medyczni. W razie potrzeby, zgłoś się do w pełni wyposażonego Punktu Medycznego, który znajduje się przy wejściu do Hali Wisła po prawej stronie.

 • Oczywiście, cały obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hale, sale, kawiarnia, szatnia, łazienki i bankomat znajdują się na poziomie 0. Do restauracji znajdującej się na poziomie +1 można wjechać windami, które znajdują się w lobby przy głównym wejściu. Wszystkie drzwi w obiekcie są odpowiednio szerokie i nie posiadają progów.

 • Na większości stoisk zapłacisz kartą i gotówką. W budynku znajduje się bankomat, jednak przypominamy, że zawiera on ograniczoną ilość gotówki.

 • Oczywiście, zachęcamy do tej ekologicznej formy transportu! Przed budynkiem EXPO Kraków znajdują się stojaki na rowery, do których możecie przypiąć swoje pojazdy dwukołowe. Pozostawienie ich jest bezpłatne, jednak pamiętajcie o zabraniu swojego zabezpieczenia.