Baner-glowny-targi-ksiazki-w-krakowie-2022

.

Sięgnijmy pamięcią do najgorętszej literackiej imprezy tej jesieni.

 

 

Dziękujemy, że byliście z nami!

 

 

 

.

Galeria zdjęć z 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Film promocyjny 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie!

 

Nadszedł właśnie ten wyjątkowy dzień!
Podekscytowani i pełni radości… prezentujemy Wam spot promujący 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, co oznacza tylko jedno: oficjalne odliczanie do tegorocznej edycji czas zacząć!


Młodość – Pasja – Literatura

 

Dołącz do nas i wspólnie przeżywajmy literackie emocje.

 

 

 

Tegoroczna, 25. odsłona Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będzie inspirowana polskim romantyzmem.


To właśnie do niego należy rok 2022, w którym przypada 200. rocznica pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, uważanych za początek romantyzmu w Polsce.


Hasłem przyświecającym 25. odsłonie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest cytat z dzieła Juliusza Słowackiego.


"Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba..."


Miłość, wolność, młodość, bunt przeciwko kanonom i konwencjom, rozkwit indywidualizmu, uznanie wyższości ducha nad materią, tajemniczość, fantastyka, wyobraźnia, pojmowanie natury jako żyjącej i czującej całości, nawiązania do ludowości – to romantyczne ideały, którym jesteśmy wierni nawet 200 lat później.

 

 

 

Równocześnie cały czas zachęcamy do powspominania 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, inspirowanych twórczością wybitnego polskiego futurologa Stanisława Lema, który napisał, że człowiek żyje zmianą. Przemiany i modyfikacje stały się wszechobecne w każdej dziedzinie, dlatego Międzynarodowe Targi w Krakowie otworzyły się na zmiany. Tegoroczna edycja Targów była wydarzeniem, które połączyło tradycyjną formułę targów w hali z działaniami online na Wirtualnej Platformie.

 


Zaoferowaliśmy Wystawcom, Zwiedzającym i Autorom możliwość uczestniczenia w wydarzeniu w formie online. Spotkania autorskie, panele dyskusyjne i debaty streamowane na żywo dostępne są już na naszej stronie w zakładce Edycja 2021. Wystawców, którzy zarejestrowali się na szkolenia, zapraszamy do skorzystania z materiałów video.


 

 

 

Lista Wystawców 

 

Przejdź  >>>

 

 

 

 

 

 

TV Targowa

 

Przejdź >>>

 

 

 

 

Aktualności

Edycja na miarę jubileuszu. Za nami 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®

„Młodości! ty nad poziomy Wylatuj” najpopularniejszy fragment „Ody do młodości” najlepiej oddaje atmosferę 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®, które przypadły na rok romantyzmu. Choć to J...

więcej
Fotorelacja z 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

więcej
Rafał Matyja laureatem 25. Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

​Laureatem 25. Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® został Rafał Matyja, autor książki „Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowocz...

więcej
25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® oficjalnie otwarte!

Punktualnie o 12:00 w EXPO Kraków zabrzmiał hejnał mariacki – najbardziej rozpoznawalna krakowska melodia – to znak, że targi oficjalnie rozpoczęły się! Zebranych gości przywitała Prezes Zarządu Targó...

więcej

Dołącz do naszej społeczności w social media:

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus justo ut quam ultricies, ut dignissim diam sagittis.Nunc blandit, leo nec commodo fermentum, erat eros lobortis arcu,at tempus mi lectus sed urna. Sed sollicitudin hendrerit tortor,quis mattis leo vestibulum eu. Vivamus in malesuada mauris.Pellentesque imperdiet dui feugiat sapien gravida pulvinar.Fusce nec tempor tortor.